Travel Design to blog, w którym opisujemy jak podróżować świadomie i z klasą, nieważne czy wybierasz się na dłuższy romantyczny urlop, czy na kilka dni z dziećmi do jednego z europejskich miast.

Marzysz o wspaniałej wyprawie, lecz jeszcze nie wiesz, jaki kierunek wybrać? Znajdziesz tu wiele inspiracji, pięknych miejsc, pomysłów i zdjęć z naszych podróży.

Dla tych, którzy już wybrali i wiedzą gdzie jechać, mamy mnóstwo praktycznych porad: jak zaplanować podróż, co powinno znaleźć się na liście zabytków, które trzeba zobaczyć czy jak omijać tłumy i dotrzeć sekretnych miejsc spoza utartych szlaków.

Piszemy też o kulturze, historii, kulinariach, o ludziach oraz o tym, jak zmienić swoje podróże z oglądania w doświadczanie. Dzięki temu będziesz podróżować świadomie, odkrywając moc i energię danego miejsca. Tak, żeby nawet najkrótszy wyjazd stał się wyprawą Twojego życia.

Rekomendujemy najlepsze restauracje i najciekawsze hotele. Chcemy Cię przekonać, że hotel to miejsce, w którym spędzasz blisko połowę czasu swojej podróży, warto więc poświęcić czas na jego wybór. Wszystkie, o których piszemy, czymś się wyróżniają – unikalnym konceptem, pięknym designem, wspaniałym widokiem, niesamowitą historią czy przemiłą obsługą. I co najważniejsze – w każdym hotelu i w każdej restauracji opisanej na blogu byliśmy osobiście, dzięki czemu wszystko to, co czytasz, jest autentyczne i sprawdzone.

O autorach

Anna – z zawodu marketingowiec, z pasji podróżnik i fotograf. Uwielbia poznawać nowe kultury, uczyć się języków obcych i dzielić się swoimi wrażeniami z podróży z innymi. Każdy wyjazd planuje z wyprzedzeniem w najdrobniejszych szczegółach, gdyż musi pogodzić obowiązki dziennikarskie: wywiady z szefami kuchni i menedżerami hoteli ze zwiedzaniem, odpoczynkiem i czasem dla rodziny. Planuje i organizuje wyprawy dla siebie i innych w ramach portalu www.traveldesign.pl

Konrad – dziennikarz i fotograf. Łączy pasję do podróży z fascynacją nowymi technologiami. Odwiedził ponad 50 krajów świata, z czego ponad pięć lat mieszkał w Afryce. Miłośnik dobrej kuchni i wina oraz odkrywania nowych smaków. Co roku przemierza kilka tysięcy kilometrów na wyprawach motorem.